SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zostań wolontariuszem WOŚP w Olsztynie
Ruszyły przygotowania do 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. Olsztyński sztab, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczął nabór wolontariuszy, którzy w finałową niedzielę będą kwestować na ternie całego miasta. Zgłaszać się można do 30 listopada.
Wolontariuszem WOŚP może zostać każdy – mówi Bogusława Trepanowska, koordynator ds. wolontariatu. Jedynie osoby poniżej 16 roku życia mogą brać udział w Finale tylko pod opieką osoby pełnoletniej – dodaje.

Aby zostać wolontariuszem WOŚP należy wejść na stronę www.wosp.olsztyn.eu – zakładka WOLONTARIAT i wypełnić formularz zgłoszeniowy. To nowość, bo ubiegłych latach, trzeba było rejestrować się w sztabie. Elektroniczna rekrutacja jest wygodna, bo nie trzeba nigdzie chodzić, a jedynie wejść na stronę internetową, wypełnić formularz, wgrać swoje zdjęcie w formacie JPG i gotowe – tłumaczy Trepanowska. Rejestracja trwa do 30 listopada.

Podczas 23. finału WOŚP, wolontariusze na ternie całego kraju będą kwestować na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych, oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Mimo zimowej aury, na każdego czeka świetna zabawa, moc atrakcji i gorąca atmosfera. Czekamy właśnie na Ciebie! Nie zwlekaj, dołącz do nas już dziś!

Data dodania artykułu: 2014-11-04
Autor artykułu: źródło-UM Olsztyn
stat4u