SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Piknik Niepodległości we Włocławku
Na terenie Hali Mistrzów we Włocławku odbył się „Piknik Niepodległości” organizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Plac przy obiekcie sportowym przybrał barwy służb mundurowych, które eksponowały swoje najnowocześniejsze sprzęty. Organizatorem wydarzenia był Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Chcemy, aby stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości było świętem radosnym dlatego dzisiaj we Włocławku organizujemy Piknik Niepodległości. Dziękuję wszystkim instytucjom, które zaangażowały się w zorganizowanie dzisiejszego wydarzenia - mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Sobotni piknik niepodległości przyciągnął na teren przed Halą Mistrzów bardzo dużą ilość osób. Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych gości, którzy mogli m. in.: podziwiać i wejść do czołgu Leopard, spróbować swoich sił na strzelnicy, ugasić pożar czy pomalować twarz na biało- czerwono.

Dla starszych przygotowano stoiska różnych służb mundurowych. Uczestnicy bardzo chętnie podchodzili do policjantów z drogówki, którzy eksponowali swoje najnowsze samochody, a także uzupełniali wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego w Polsce.

Ta wiedza może być nieoceniona w sytuacjach zagrożenia w trakcie prowadzenia samochodu - mówił jeden z uczestników pikniku.

Na pikniku nie mogło zabraknąć tradycyjnej, wojskowej grochówki, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Pikniki Niepodległości to cykl imprez organizowanych przez wojewodę w ramach programu „Kujawsko-Pomorskie. Razem dla Niepodległej!”. Pierwszy odbył się na terenie zakładów WZL nr 2 w Bydgoszczy. Kolejne wydarzenie odbędzie się we wrześniu w Nakle nad Notecią.

Data dodania artykułu: 2018-07-03
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u