SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Olsztyn Smart Living
Trwa kampania rozpoczęta przez Ambasadę Danii w 2014 roku. Olsztyn jest kolejnym miastem, który dołącza do projektu. Celem projektu "Smart Living - w kręgu innowacji" jest wymiana doświadczeń, wiedzy, pomysłów dotyczących idei inteligentnych miast. To zagadnienia związane m.in. ze zdrowym stylem życia, gospodarką wodną, odnawialną energetyką.

W Olsztynie zostaną zorganizowane warsztaty zatytułowane "Budowa gospodarki niskoemisyjnej w gminach – potencjał oszczędności energii w budynkach oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii". To szansa na poznanie przykładów duńskich i polskich lokalnych planów energetycznych, które wspierają zastosowanie rozwiązań efektywnych energetycznie.

Uczestnicy wezmą udział w dwóch sesjach. Będzie mowa o energetycznych planach działań i ich finansowaniu oraz o zrealizowanych projektach, które zakończyły się sukcesem.

Warsztaty zaczną się w czwartek (7 kwietnia) w Koszarach Funka.

Przy okazji wydarzenia do stolicy regionu przyjedzie ambasador Danii Steen Hommel. Poza udziałem w warsztatach, rano spotka się z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem. Tymczasem po południu m.in. wraz z zastępcą prezydenta Haliną Zaborowską-Boruch przejedzie rowerem do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

Data dodania artykułu: 2016-04-07
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u