SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Złoto w AMP w Badmintona 2016
Tak tworzymy historię – drużyna Uniwersytetu Opolskiego Akademickim Mistrzem Polski w Badmintona 2016 po raz trzeci z rzędu „Hat trick” naszej drużyny badmintonistów stał się faktem, tak można by w skrócie podsumować ich tegoroczny sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski w Badmintona rozegranych w dniach 22-24 kwietnia w Krakowie na obiektach AGH.

Trudno byłoby doszukać się dyscypliny, w której tak mocny prym wiedzie jakakolwiek inna drużyna wywodząca się opolskich uczelni.

W finałowych rozgrywkach drużyna UO pokonała 7-0 KUL z Lublina oraz stosunkiem 5-2 UM z Łodzi i UAM z Poznana. W ćwierćfinale odprawiła 4-0 gospodarza mistrzostw AGH Kraków, a następnie jak się później okazało, brązowego medalistę mistrzostw AWF Wrocław również wynikiem 4-0.

Finał to spotkanie pomiędzy najlepszą drużyną z części północnej Polski - Politechniką Białostocką i Uniwersytetem Opolskim dominującym w części południowej.

Przebieg całego około 3,5 godzinnego spotkania to przysłowiowa walka punkt za punkt, w kolejności 1-0 dla PB, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3 i ostatecznie 3-4 i …. UO zostaje mistrzem J

Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy im kontynuacji zwycięskiej passy na najważniejszej tegorocznej imprezie - Europejskich Igrzyskach Studenckich w Zagrzebiu (12-25.07.2016 r. Zagreb-Rijeka).

Na zdjęciu od lewej: trener - Henryk Hołodnik, Angelika Pradela, Dominik Stebnicki, Paweł Pietryja, Marta Wójcik, Mateusz Dubowski, Mateusz Szydłowski, Kinga Haracz, Miłosz Bochat, Aneta Wojtkowska, Dariusz Sobków.

Data dodania artykułu: 2016-04-26
Autor artykułu: mat. prasowe UO
stat4u