SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,400 groszy za bilet
Teatr Polski w Bydgoszczy przyłączył się do akcji „Bilet za 400 groszy”. W sobotę, 14 maja, tłumy chętnych zgłosiły się po bilety na „Pchłę Szachrajkę” i „Grona gniewu”.

21 maja (sobota) teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze.

W ubiegłym roku jego cena (250 groszy) nawiązywała do okrągłej rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów – Williama Shakespeare’a. Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) można było kupić osobiście w kasach teatrów.

Łącznie, do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski. W tym roku Teatr Polski w Bydgoszczy proponuje spektakle zarówno dla widzów dorosłych, jak i młodszej części publiczności. Poprzednia edycja w bydgoskim teatrze – spektakl „Murzyni” Igi Gańczarczyk - odniosła ogromy sukces frekwencyjny, dlatego w tym roku bydgoska scena zagra spektakle: „Pchłę Szachrajkę” w reż. Łukasza Gajdzisa oraz „Grona gniewu” w reż. Pawła Wodzińskiego.

Data dodania artykułu: 2016-05-17
Autor artykułu: www.bydgoszcz.pl
stat4u