SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,SKARBOWCY WALCZĄ O PUCHAR
Kilkuset skarbowców z całej Polski rozpoczęło w Toruniu zmagania sportowe o Puchar Ministra Finansów. 27-28 maja Toruń jest miejscem w XV Mistrzostw Polski Skarbowców. To impreza sportowo-integracyjna dla pracowników urzędów i izb skarbowych z całej Polski, której organizatorem jest Zarząd Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II.

Inauguracja imprezy odbyła się 27 maja o godz. 9:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Bema 23/29. Reprezentacje miast zadbały o widowiskową oprawę swoich drużyn – najlepiej prezentujące się na zawodach jednostki skarbowe zostaną uhonorowane nagroda Fiskusia.

Gościem otwarcia był wiceminister finansów Wiesław Jasiński, Podsekretarz Stanu, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej i Generalny Inspektor Informacji Finansowej. Pan wiceminister również wystartował w zawodach – wziął udział w inauguracyjnym biegu na 5 km. Do startu dał zawodnikom sygnał prezydent Torunia Michał Zaleski. Tuż za biegaczami na 5-kilometrową trasę wokół obiektów MOSiR ruszyli z kijami chodziarze nordic walking.

Podczas mistrzostw rozegrane zostaną również takie konkurencje, jak pływanie stylem dowolnym na dystansie 50 m, strzelanie, turniej piłki nożnej „piątek” (mężczyźni), skok w dal, piłka siatkowa (drużyny mieszane), przeciąganie liny (kobiety), tenis stołowy, badminton.

Rywalizacji sportowej towarzyszyć będą koncerty, zabawy i konkursy dla skarbowców i ich rodzin. Nagrodę specjalną otrzyma jednostka, która uzyska najwyższy wskaźnik „skarbokilometra”, czyli iloczynu ilości osób uczestniczących w mistrzostwach z jednej jednostki skarbowej i ilości przejechanych kilometrów z siedziby jednostki skarbowej do Torunia.

Więcej zdjęć na www.torun.pl

Data dodania artykułu: 2016-05-30
Autor artykułu: www.torun.pl
stat4u