SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wystawa Flâneur - New Urban Narratives
Wystawa przedstawia trzy projekty fotograficzne artystów, którzy odwiedzili Łódź w 2015 roku, odbywając rezydencje artystyczne. Wystawa jest współorganizowana przez Urząd Miasta Łodzi i Łódzkie Centrum Wydarzeń. (międzynarodowy projekt angażujący światowej sławy artystów i znaczące organizacje zajmujące się popularyzowaniem fotografii)

Wystawa przedstawia trzy projekty fotograficzne artystów, którzy odwiedzili Łódź w 2015 roku, odbywając rezydencje artystyczne. Wystawa jest współorganizowana przez Urząd Miasta Łodzi i Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Instalacja składa się z podświetlanych kubików rozmieszczonych w przestrzeni miejskiej na płaszczyźnie ze stalowej siatki. Dołączamy wizualizacje projektu w załączniku. Miejsce instalacji to Piotrkowska (długość pasażu Rubinsteina) oraz fragment pasażu Rubinsteina.

Wystawa będzie obecna w przestrzeni miejskiej całą dobę (podświetlenie zostanie połączone z systemem oświetlenia miejskiego, dzięki czemu podświetlenie ekspozycji będzie uruchamiać się wspólnie z latarniami miejskimi). Wystawa wyposażona jest w rampy stanowiące podjazd dla osób poruszających się na wózkach oraz dla matek z dziećmi.

Data dodania artykułu: 2016-05-31
Autor artykułu: UM Łódź
stat4u