SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zielone Patrole w Bałtowie
Jak wyglądał świat przed milionami lat? Do krainy przenoszącej w tamten czas, ale też oferującej wiele innych atrakcji - do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego „JURA PARK”, udały się Zielone Patrole. Wycieczka, zorganizowana przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Kielce, była nagrodą dla reprezentantów wszystkich 20 grup z kieleckich szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczących w ósmej edycji konkursu ekologicznego zainicjowanego przez prezydenta Kielc.

Najbardziej aktywni członkowie poszczególnych zespołów mogli się cieszyć wyprawą na łono natury. Wędrując wzdłuż ścieżki prowadzącej przez „Jura Park” oglądali modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Znajduje się ich tu ponad 100, a wszystkie naturalnej wielkości. Uczestnicy wycieczki mogli też ze zwierzętami stanąć „oko w oko”. W „Zwierzyńcu” - w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska, żyje ich ponad 400. Przejazd przez ten teren był dużą atrakcją. Podczas spaceru „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca oglądali różnobarwny świat ptaków, a także liczne ssaki.

W programie były też inne atrakcje. Młodzi ekologowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Jurajskie oraz Prehistoryczne Oceanarium. Uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych, poświęconych „Dziejom życia na naszej planecie”.

Wycieczka do Bałtowa była zwieńczeniem wiosennego etapu działań członków Zielonych Patroli. Od punktów, które uzyskali podczas całorocznej rywalizacji, od tego jak byli zaangażowani we wszelkie działania proekologiczne, zależeć będzie układ listy zwycięzców konkursu. Tych poznamy 7 czerwca podczas finałowej uroczystości w Kieleckim Centrum Kultury. Najlepsze trzy Patrole wyjadą na tygodniową wycieczkę zagraniczną. Szkoły, które zdobyły najwięcej punktów, otrzymają fundusze na doposażenie pracowni przyrodniczo-informatycznych. Deszcz nagród indywidualnych tradycyjnie spadnie też na najbardziej zaangażowanych uczestników konkursu.

Data dodania artykułu: 2016-06-01
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u