SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Historyczny sukces Leśnej Braci
Sygnaliści z zespołu „Leśna Brać” przy Nadleśnictwach Spychowo i Strzałowo pierwszy raz w historii zdobyli Róg Wojskiego stając się Mistrzami Polski.

Podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Brodnicy, który odbył się w dniach 26-29 maja 2016 r., sygnaliści z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Leśna Brać” przy Nadleśnictwach Spychowo i Strzałowo pokazali, na co ich stać. Nie tylko wygrali Róg Wojskiego stając się mistrzami Polski, ale również są pierwszym w historii tego ponad dwudziestoletniego już konkursu zwycięskim zespołem, nie reprezentującym średniej lub wyższej szkoły leśnej. W 2015 r. Leśna Brać była na II miejscu, a w tym roku udało się wyprzedzić konkurencję aż o 6 pkt.

Ale to nie koniec sukcesów tego zespołu podczas festiwalu. Adam Jażdżewski- kierownik Leśnej Braci i pracownik Nadleśnictwa Spychowo, po raz kolejny wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii solowej (łącznie startowało 55 solistów). Ponadto ZSM Leśna Brać wraz z zespołem The Woods zagrali koncert bluesowo-rockowy dla publiczności oraz otrzymali Złotą Płytę za dotychczasową działalność.

Data dodania artykułu: 2016-06-05
Autor artykułu: Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo
stat4u