SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,











Kolejni twórcy na Green Festival
Rozszerza się skład artystów, którzy zaprezentują się widzom w połowie sierpnia. To już trzecia edycja najbardziej zielonej imprezy w Polsce. Król, Leski, Rita Pax, Soniamiki oraz Zabrocki są następnymi muzykami, których będzie można spotkać podczas tegorocznego Olsztyn Green Festival. Mieszkańców stolicy Warmii i Mazur oraz gości zapraszamy do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel 13 i 14 sierpnia.

Błażej Król był nominowany w poprzednim roku do Paszportów Polityki w kategorii muzyka popularna. Wcześniej współtworzył duet UL/KR, na którego gruzach Błażej rozpoczął solową działalność.

Leski - Paweł Leszoski - jest przedstawicielem nowego, alternatywnego popu. Wokalista, autor tekstów, gitarzysta w poprzednim roku zadebiutował płytą długogrającą.

Rita Pax to zespół istniejący od czterech lat. Muzycy zaprezentują psychodeliczne brzmienia, które nawiązują do rocka i soulu lat 60., ale i współczesnych klasyków gatunku.

Soniamiki to pseudonim Zosi Mikuckiej. Multiinstrumentalistka, autorka tekstów, absolwentka poznańskiej ASP na najnowszej płycie prezentuje kompozycje utrzymane w klimacie electro- i synthpopu.

Zabrocki od 2012 roku grał w zespole Hey. Ma za sobą współpracę m.in. z T.Love, Korą i Marylą Rodowicz. Solowy debiut artysty to ubiegłoroczny album "1+1=0".

Wcześniej swój udział w Olsztyn Green Festival potwierdzili Brodka, Rebeka, Mela Koteluk, Pustki, Smolik/Kev Fox, Reni Jusis, Voo Voo, Kortez, Ania Dąbrowska i Organek. Informacje o biletach są na stronie Olsztyn Green Festival oraz profilu Facebookowym imprezy.

Data dodania artykułu: 2016-06-06
Autor artykułu: UM Olsztyn
























stat4u