SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szansa dla historycznej świetlicy stoczniowej
Wojewoda Piotr Jania zaprosił Sekretarza Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina do obejrzenia historycznej świetlicy stoczniowej. Podczas pobytu w Szczecinie Jarosław Sellin odwiedził także Muzeum Narodowe, Centrum Dialogu Przełomy oraz Filharmonię Szczecińską.

- Mam nadzieję, że uda się przywrócić świetność i symbolikę naszej świetlicy i sprawić, że będzie ona ważnym, godnym odwiedzin punktem na mapie naszej historii- mówił podczas spotkania wojewoda Jania – To właśnie tam podpisano w sierpniu 1980 roku porozumienia kończące strajk. Warto o tym pamiętać.

Na spotkaniu roboczym w ZUW na temat możliwości pozyskania środków finansowych na świetlicę, poza sekretarzem stanu i wojewodą, udział wziął także Zarząd Miasta Szczecin oraz przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Szczecinie Mieczysław Jurek. - Nasz rząd jest szczególnie wrażliwy na politykę pamięci, więc jestem przekonany, że pomysł stworzenia w świetlicy stoczniowej muzeum lub instytucji upamiętniającej wydarzenia tamtych lat ma duże szanse powodzenia – mówił sekretarz stanu Sellin.

Po spotkaniu goście obejrzeli świetlice i tereny postoczniowe położone w najbliższym sąsiedztwie.

Data dodania artykułu: 2016-06-09
Autor artykułu: www.szczecin.uw.gov.pl
stat4u