SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Startuje Fotofestiwal 2016
Tegoroczna, jubileuszowa XV edycja Fotofestiwalu w Łodzi zapowiada się jako wielowymiarowa podróż. Wystawy tematyczne „Hit the road: Fotografowie w drodze" nie tylko zabiorą widzów w różne miejsca, ale zapewnią też różnorodność tematów i gatunków fotografii.

Ta niecodzienna wyprawa trwać będzie od 9 do 19 czerwca 2016, a jej przewodnikami będą artyści światowej sławy. Oficjalne otwarcie imprezy - 9 czerwca, o godz. 19 w Art._Inkubatorze. Program tegorocznej edycji jest bardzo bogaty, a wśród kilkunastu wystaw, jak co roku, pojawią się projekty 10 finalistów Grand Prix Fotofestiwal 2016 oraz ekspozycja laureatów Leica Oskar Barnack Award, przygotowana w partnerstwie z 6x7 Leica Gallery Warszawa. Uruchomiona po raz drugi sekcja DISCOVERY w tym roku odkryje dla polskiej publiczności twórczość Adél Koleszár, Węgierki fotografującej niebezpieczne przedmieścia Mexico City. Nowością będzie program filmowy przygotowany z PGNiG Transatlantyk Festival.

Na Fotofestiwalu, organizowanym w z Miastem Łódź i Łódzkim Centrum Wydarzeń, w cały mieście nie zabraknie wystaw w sekcji OFFROAD - to ponad 20 ekspozycji w lokalnych galeriach. Odbędzie się również jeden z największych w Europie przeglądów portfolio pod okiem specjalistów z całego świata. Dodatkowo w programie festiwalu zaplanowano dużą sekcję poświęconą książkom fotograficznym. "Paris Photo - Aperture Foundation PhotoBook Awards" to wystawa książek biorących udział w najbardziej prestiżowym na świecie konkursie publikacji fotograficznych. Podczas Fotofestiwalu zostanie także rozstrzygnięty konkurs Fotograficzna Publikacja Roku 2016.

Więcej informacji na www.fotofestiwal.com, www.facebook.com/fotofestiwal.lodz

Data dodania artykułu: 2016-06-10
Autor artykułu: www.uml.lodz.pl
stat4u