SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sukces uczniów „siódemki"
W 22. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo wygrała firma Futtap z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy.

Ekipa w składzie Barbara Górzyńska, Maria Lachowicz, Paweł Milaszewski oraz Piotr Waśk pod opieką mgr Anny Wolnik będzie reprezentowała Polskę w europejskim finale Company of the Year Competition, który odbędzie się w dniach 25 – 28 lipca 2016 roku w Szwajcarii. Bydgoscy uczniowie z „siódemki” będą rywalizować z firmami uczniowskimi z 39 krajów.

Młodzi przedsiębiorcy z VII Liceum Ogólnokształcącego stworzyli aplikację DzienSzkolny.pl przeznaczoną dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

W programie w roku szkolnym 2015/2016 uczestniczyło 307 drużyn z całego kraju. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowano 20 miniprzedsiębiorstw. W miniony czwartek i piątek na terenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie efekty całorocznej pracy zostały zaprezentowane Komisji Konkursowej złożonej z przedstawicieli świata biznesu i finansów. Finałowe zmagania zainaugurowała prof. Małgorzata Zaleska, Prezes Zarządu Giełdy. Komisja oceniała produkty poszczególnych firm. Istotna jednak była umiejętność pracy zespołowej i prezentacja sprzedaży. Jurorzy oceniali też wyniki finansowe oraz prawidłowość prowadzonej dokumentacji.

Data dodania artykułu: 2016-06-10
Autor artykułu: www.bydgoszcz.pl
stat4u