SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,500+: Świętokrzyskie najlepsze, Kielce na podium!
Województwo świętokrzyskie najszybciej w skali całego kraju realizuje wypłatę świadczenia z rządowego programu „Rodzina 500+”. Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ponad 77% wniosków, złożonych w naszym regionie, uzyskało już decyzję o wypłacie świadczenia. Kielce także wypadły bardzo dobrze. Znalazły się na trzecim miejscu w kraju wśród miast wojewódzkich po Toruniu i Zielonej Górze. Obsługę programu prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Przed rozpoczęciem programu „Rodzina 500+” szacowano, że w Kielcach może z niego skorzystać około 14 tysięcy rodzin.- Od 1 kwietnia wnioski złożyło ponad 11 tysięcy mieszkańców. MOPR wydał już decyzje w sprawie wypłaty świadczeń dla przeszło 9 tysięcy rodzin, które w sumie otrzymały 15 mln zł - informuje Marek Scelina, dyrektor MOPR w Kielcach.

Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas na złożenie dokumentów do 1 lipca. MOPR apeluje jednak, aby nie zwlekali do ostatniej chwili, bo mogą się utworzyć kolejki, a czas załatwienia sprawy - wydłużyć. Dokumenty przyjmowane są w Kielcach w ośmiu punktach, w sumie na 18 stanowiskach.

Data dodania artykułu: 2016-06-15
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u