SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Olsztynianie podbili Włochy
Festiwal florystyczny we Włoszech z udziałem przedstawicieli stolicy regionu. Na południe Europy pojechali uczniowie Budowlanki. Na wyprawę do miejscowości Pietra Ligure niedaleko Genui wybrała się młodzież kształcąca się w zawodzie technik architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Byli jedynymi reprezentantami Polski, którzy brali udział w tym międzynarodowym festiwalu.

- Zadanie nie było proste, gdyż trzeba było ułożyć dywan o powierzchni 18 metrów kwadratowych z płatków kwiatów - wyjaśniają uczestnicy. - Tematyka dowolna, więc jak na przedstawicieli Warmii i Mazur przystało, wybraliśmy wizerunek Kopernika i nieodłączny układ planetarny, zatopiony w krajobrazie wiejskim

Młodzież przygotowywała się do wydarzenia przez cały maj. Trzeba było opracować wzór, przenieść go na 18-metrową płaszczyznę geowłókniny. Później przygotować płatki kwiatów i opracowywać technikę ich układania oraz usypać z mąki i kawy wizerunek astronoma.

Niemal wszystkie działania trzeba było powtórzyć podczas festiwalu.

- Brak doświadczenia i techniki w układaniu kwiatów zrekompensowaliśmy wytrwałością i współpracą - tłumaczy olsztyńska młodzież. - W pocie czoła, od 5:00 rano do 14:00, opracowywaliśmy obraz, który spotkał się ogromną aprobatą ze strony mieszkańców, turystów i pozostałych uczestników.

Pracę olsztynian mieszkańcy Pietra Ligure oraz przyjezdni podziwiali podczas specjalnej parady.

Data dodania artykułu: 2016-06-16
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u