SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Medyczny sukces opolskich prawników
Drużyna absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego została zaliczona do grona jednego z trzech finalistów ogólnopolskiego konkursu Healthcare Catalyst Challenge, związanego z prawem ochrony zdrowia oraz zarządzaniem podmiotami leczniczymi jako spółkami prawa handlowego.

Zespół absolwentów prawa w składzie: Bartłomiej Orpel (zasoby ludzkie), Małgorzata Sofronów (kwestie prawne), Artur Tunia (finanse), Rafał Wielki (zarządzanie, lider zespołu) i Oskar Woźniak (marketing) musieli zmierzyć się z wyzwaniami wynikającymi z przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę kapitałową. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością w tworzeniu modelu biznesowego podmiotu leczniczego. Uwzględnili ciężką sytuację finansową wirtualnego szpitala i dokonali analiz prawnych, by wprowadzić spółkę na giełdę. Ponadto, drużyna odpowiedzialna była m.in. za stworzenie kampanii medialnej dotyczącej profilaktyki z zakresu kardiologii. Dokonywała również optymalizacji kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, by zapewnić godne płace pracownikom przy jednoczesnym zdobyciu funduszy na dalsze inwestycje jednostki.

Healthcare Catalyst Challenge to konkurs w formie gry symulacyjnej. Jest to pierwszy projekt edukacyjny poświęcone ekonomice zdrowia, który zwraca uwagę na rolę sektora ochrony zdrowia w gospodarce oraz jego powiązanie z rynkiem kapitałowym.

Konkurs dedykowany jest studentom i absolwentom, którzy chcą w przyszłości stać się cenionymi specjalistami i menadżerami z zakresu zarządzania placówkami medycznymi.

Pierwszy etap gry konkursowej realizowany był poprzez internetową platformę edukacyjną. Uczestnicy, po zalogowaniu się do konta na platformie, będącego wirtualnym odwzorowaniem placówki ochrony zdrowia, mogli podejmować decyzje zarządcze. Właściwe rozwiązanie zadań konkursowych odzwierciedlało poprawny proces strategiczno-decyzyjny i umożliwiało rozwój zarządzanej placówki medycznej.

Partnerami Healthcare Catalyst Challenge są m.in.: Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca, Fundacja im. Lesława Pagi, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Kancelaria prawna Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, Pelion Healthcare Group oraz Fundacja Rada Biznesu.

Etap finałowy odbędzie się 24 czerwca br. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Data dodania artykułu: 2016-06-17
Autor artykułu: mat. prasowe UO
stat4u