SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PIENIĄDZE NA IMPREZY SPORTOWE
106 tysięcy złotych przeznacza w II półroczu 2016 roku miasto na organizację imprez sportowych. Dodatkowo 36 tysięcy złotych przeznaczono na udział toruńskich zawodników w imprezach międzynarodowych i ogólnopolskich.

W ramach ogłoszonego w listopadzie ub.r. otwartego konkursu można było zgłaszać przedsięwzięcia obejmujące:

1) organizację na terenie Torunia prestiżowych imprez ogólnopolskich i międzynarodowych o szczególnym znaczeniu dla miasta (w tym: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Świata, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski) oraz znaczących wydarzeń sportowych na stałe wpisanych w kreowanie wizerunku miasta ( w tym m.in.: memoriały, turnieje międzynarodowe),

2) udział w imprezach sportowych o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej, w tym: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Świata, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski.

Na organizację imprez sportowych w Toruniu w II półroczu w budżecie Miasta zaplanowano środki finansowe w kwocie 106.000,00 zł. Wyniki otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2016 r. zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.torun.pl (w dziale „Ogłoszenia PMT”) oraz w miejskim serwisie informacyjnym dla organizacji pozarządowych orbiTorun www.orbitorun.pl. Dodatkowo 36.000,00 zł przeznaczono na udziały toruńskich zawodników w imprezach międzynarodowych i ogólnopolskich.

Na konkurs wpłynęło 26 ofert.

Data dodania artykułu: 2016-06-20
Autor artykułu: www.torun.pl
stat4u