SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,"Przez Sztukę do Boga" tematem wiodącym SACROEXPO 2016
Sztuka to temat przewodni Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO, która rozpoczęła się dziś w Targach Kielce.

Od lat ta wystawa przyciąga do kieleckich targowych hal blisko 5000 zwiedzających, dając możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technikami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje 280 wystawców z 11 krajów z całego świata, z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy, Słowacji, Słowenii, Portugalii, Grecji, Rosji, Ukrainy i Polski. Targi potrwają do 22 czerwca 2016 roku.

W czasie SACROEXPO wręczany jest Medal Per Artem ad Deum. Otrzymują go artyści lub instytucje, których dorobek artystyczny przyczynia się do rozwoju kultury i kształtuje duchowość człowieka. Kapituła, której przewodniczy ks. Biskup dr Marian Florczyk, postanowiła, że w tym roku, do grona laureatów dołączą polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów Antonina Krzysztoń, estoński kompozytor muzyki chóralnej i instrumentalnej Arvo Pärt oraz włoski rzeźbiarz i złotnik Arnaldo Pomodoro.

Data dodania artykułu: 2016-06-21
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u