SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pierwsza Dama odwiedziła siedzibę CARITAS Polska
W czwartek podczas wizyty w siedzibie Caritas Polska Agata Kornhauser-Duda miała okazję zapoznać się z różnorodną działalnością największej w Polsce organizacji charytatywnej. Ksiądz Prałat Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska opowiedział o historii i zasięgu działania organizacji, która wspiera potrzebujących na całym świecie. Pracownicy przedstawili Pierwszej Damie projekty krajowe i zagraniczne, które wychodzą naprzeciw aktualnym problemom społecznym.

Agata Kornhauser-Duda wspomniała, że jedną z pierwszych inicjatyw, w które włączyła się jako Pierwsza Dama była akcja Caritasu – Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której uczniowie otrzymują wsparcie w postaci wyprawki szkolnej. Małżonka Prezydenta RP zapewniła, że również w tegorocznej edycji Para Prezydencka przygotuje tornistry dla potrzebujących uczniów. Rozmowa w siedzibie Caritas Polska dotyczyła również pomocy na rzecz uchodźców świadczonej w kraju i poza granicami.

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Kaplicę i Centrum Charytatywno-Edukacyjne Okopowa działające przy Caritas Polska, gdzie spotkała nauczycieli z Polski i Ukrainy, którzy inicjują właśnie w Warszawie międzynarodową współpracę szkół.

Data dodania artykułu: 2016-07-01
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u