SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Obywatele Wietnamu usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę
29 i 30 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali sześciu obywateli Wietnamu za próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymani zostali również Polacy, którzy pomagali cudzoziemcom.

W nocy 29 czerwca w okolicach byłego przejścia granicznego w Świecku polsko–niemiecki patrol zatrzymał czterech Wietnamczyków i przewożącego ich 41-letniego Polaka. Cudzoziemcy, w wieku od 24 do 30 lat, nie posiadali dokumentów. Kierowcy przedstawiono zarzut udzielania pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Mężczyzna przyznał się i zadeklarował dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 1500 zł.

30 czerwca wczesnym rankiem na drodze krajowej nr 2 funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali kolejnych dwóch obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów pozwalających im na legalne podróżowanie. Zatrzymano również dwóch Polaków, 46-letniego kierowcę i 37-letniego pasażera samochodu osobowego, którzy pomagali Wietnamczykom w wyjeździe z Polski.

Zatrzymani obywatele Polski i Wietnamu pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy SG z placówki w Świecku, którzy prowadzą postępowanie w sprawie

Data dodania artykułu: 2016-07-02
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u