SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Minister Mariusz Błaszczak odtworzył posterunek policji w Dobiegniewie
Jednym z zadań jakie postawił sobie Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest przywrócenie poczucia bezpieczeństwa obywateli. Żeby to zrealizować należy słuchać ludzi, w związku z tym przeprowadziliśmy konsultacje. Policja rozmawiała z władzami samorządowymi, z organizacjami pozarządowymi oraz z mieszkańcami na temat tego czy posterunek jest potrzebny. Obywatele uważają, że ten posterunek jest potrzebny – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas wizyty w Dobiegniewie

Posterunek policji w Dobiegniewie to kolejna przywrócona placówka tego rodzaju. Wcześniej Minister Mariusz Błaszczak zdecydował o odtworzeniu m.in. posterunku w Łysych oraz w Kampinosie. Jak podkreślił szef MSWiA jest to jeden z ponad stu posterunków, które zostaną przywrócone

Jednostka w Dobiegniewie została zlikwidowana przez poprzedni rząd 1 stycznia 2015 roku. W jego miejscu powstał punkt przyjęcia interesantów. Posterunek liczy 6 etatów: kierownik, jednoosobowe stanowisko ds. kryminalnych oraz Zespół ds. Prewencji (dwóch dzielnicowych i dwóch patrolowych). Funkcjonariusze będą pełnić służbę od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00.

Poprzedni rząd koalicji PO-PSL zlikwidował ponad połowę istniejących posterunków Policji. W latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 takich jednostek, a ich likwidacja nie była poprzedzona żadnymi analizami. Zmiany nie przyniosły spodziewanych oszczędności, przyczyniły się natomiast do obniżenia poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Jednym z priorytetów obecnego kierownictwa MSWiA jest przywracanie zlikwidowanych posterunków Policji. W ramach konsultacji społecznych, wytypowano odtworzenie stu posterunków Policji, które będą przywracane w sposób bardzo racjonalny i przemyślany.

Data dodania artykułu: 2016-07-05
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u