SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Więcej hot-spotów w Gdańsku!
100 zamiast dotychczasowych 72 punktów hot-spot na terenie Gdańska. Pod koniec 2014 roku Gdańsk zwiększy sieć GD@NSK wifi! Trwają parce nad ustaleniem lokalizacji hot-spotów dostępnych w gdańskiej przestrzeni miejskiej. Lista powinna być znana do końca kwietnia.
Od 2011 roku sieć GD@NSKwifi obejmuje 72 lokalizacje - parki, plaże, przystanki, atrakcje turystyczne i inne. Ich szczegółowa mapa znajduje się pod linkiem http://www.gdanskwifi.pl/. Dostawcą usługi, która wygasa 14 grudnia 2014 jest Avena Technologie z Gdyni. Ponieważ statystyki pokazują, że z punktów hot-spot korzysta rocznie 750 000 użytkowników, Gdańsk postanowił nie tylko kontynuować, ale także rozszerzyć udostępnianie Internetu dla mieszkańców i turystów, . Decyzją prezydenta Miasta Gdańska liczba hot spotów zostanie zwiększona do około 100.

- Jesteśmy na etapie analizowania wykorzystania hot spotów w wyznaczonych punktach i ustalania dodatkowych lokalizacji. O wyrażenie opinii na temat potrzeb poprosiliśmy rady dzielnic/osiedli, planujemy też wyposażyć w bezpłatny Internet niektóre miejsca rekreacyjne, które powstaną przy okazji realizacji projektów Budżetu Obywatelskiego – podkreśla Barbara Szymańska, dyrektor Biura Informatyki Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Wytypowana lista będzie znana w marcu, lecz wymaga ona zatwierdzenia przez UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) – tak więc, ostateczna lista powinna być znana w kwietniu

Do połowy maja 2014 powinien zostać uruchomiony przetarg na dostawcę usługi, tak by ruszyła ona 15 grudnia 2014 roku.

Data dodania artykułu: 2014-02-27
Autor artykułu: źródło - UM Gdańsk
stat4u