SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Chińskie studentki przyjechały na UO
Są miłe, otwarte i bardzo ciekawe Polski i Opola, mowa o kilkunastoosobowej grupie studentek, która przyjechała na Uniwersytet Opolski z chińskiego Uniwersytetu Fujian. Przez trzy tygodnie będą uczyć się języka angielskiego, a także zapoznawać z kulturą europejską i polską. W ramach Letniej Szkoły Językowej zaplanowano dla nich udział w wykładach m.in. z politologii oraz geografii Europy i Polski.

Pierwszy dzień pobytu spędziły na zwiedzaniu naszego miasta. Zobaczyły mi.in. Rynek, stawek Barlickiego, kościół Franciszkanów, słuchały z zaciekawieniem historii Opola. Bardzo podobał im się Amfiteatr. Kiedy znalazły się na scenie, postanowiły zaśpiewać swój hymn szkolny. Dopytywały przewodniczkę Annę Juszko o najbardziej popularną polską piosenkę. Padło na „Sto lat”. Dziewczęta zachwycone melodyjnością utworu chóralnie odśpiewały go w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Wypytywały także o polskie potrawy i o to, gdzie mogą kupić pałeczki do jedzenia. Były pod wrażeniem nie tylko uroku Opola, ale spokoju jaki tu panuje. Były zaskoczone małą ilością ludzi na ulicach. Choć przyjechały z najmniejszego regionu Chin do najmniejszego województwa w Polsce, to jednak ich region liczy ponad 30 mln mieszkańców.

Przed chińskimi studentkami jeszcze wiele wrażeń. Nadal będą sporo zwiedzać. Pojadą do Krasiejowa, Mosznej, Bierkowic, zobaczą Kraków i Wrocław. Spotkają się z władzami uczelni i prezydentem naszego miasta .

Turnus potrwa do 31 lipca br., a na zakończenie studenci otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie szkoły.

Udział chińskich studentów w Letniej Szkole Językowej to wynik umowy jaka została podpisana we wrześniu ubiegłego roku między uczelniami.

Kurs organizowany przez naszą uczelnię jest jednym z najtańszych w Europie. Atrakcyjna lokalizacja Opola pozwala szybko dojechać do Wrocławia, Krakowa czy Berlina, a ceny pobytu są dużo niższe.

Data dodania artykułu: 2016-07-13
Autor artykułu: www.uni.opole.pl
stat4u