SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Tłumy chętnych na medycynę. Rekordowa rekrutacja na UJK
W poniedziałek zakończył się pierwszy etap naboru na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W tym roku na studia stacjonarne na absolwentów szkół ponadgimnazjalnych czekało około 4 tys. miejsc na 43 kierunkach. Chętnych było aż trzykrotnie więcej. Co warto podkreślić, część osób biorących udział w rekrutacji wybierała po kilka kierunków jednocześnie. Po porównaniu według numeru PESEL, liczba kandydatów z pełną rejestracją to nadal ponad 7 tysięcy osób. Tak duże zainteresowanie ofertą uczelni to efekt wieloletniej i konsekwentnej pracy

W dziesiątce najpopularniejszych kierunków znalazły się w dużej części te niedawno wprowadzone, m.in. kierunek lekarski, kosmetologia, kryminologia stosowana oraz psychologia. Chęć studiowania kierunku lekarskiego wyraziło niemal 4000 osób, co daje ponad 42 kandydatów na jedno miejsce. Warto podkreślić, że o sile Uniwersytetu stanowią też mniej popularne kierunki.

Nauką w Kielcach zainteresowanych jest coraz więcej osób spoza regionu. Wśród kandydatów 45 procent stanowią absolwenci z województwa świętokrzyskiego, natomiast aż 55 procent to kandydaci z pozostałych regionów Polski, przede wszystkim z województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego czy małopolskiego. Stale rośnie też liczba studentów z zagranicy.

Druga rekrutacja na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego rozpocznie się 22 lipca i potrwa do połowy września.

Data dodania artykułu: 2016-07-14
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u