SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda z wizytą u rodziny w Wierzchowie
Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania i wicewojewoda Marek Subocz odwiedzili 15-osobową rodzinę w Wierzchowie (powiat drawski). Państwo Mejer mają 13-ro dzieci, z czego na 11-ro dostają świadczenie z programu Rodzina 500+. To najwyższe świadczenie wypłacane rodzinie w naszym regionie.

Macie wspaniałych rodziców, gratuluję wam – zwrócił się do dzieci wojewoda Jania – Trzeba mieć wiele siły, by wychować tyle dzieci, cieszę się, że państwo może Was w tym wesprzeć – mówił do rodziców wojewoda.

Państwo Mejer, poza dwojgiem pełnoletnich synów, mają sześć córek oraz pięciu synów w wieku od 16 do trzech lat. Mieszkają wspólnie z dziadkiem w trzypokojowym mieszkaniu. W ramach programu Rodzina 500+ co miesiąc dostają 5,5 tys zł. - Ta kwota bardzo nam pomaga – mówiła pani Mejer. Rodzina przeznacza pieniądze na potrzeby dzieci i remont domu.

Dla Zachodniopomorskiego na wypłaty świadczeń w ramach programu do końca tego roku przewidziano 735 mln zł. Na obsługę programu – 14 mln. Programem objętych jest 160 tys. dzieci w naszym województwie.

Data dodania artykułu: 2016-07-21
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u