SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,POLICJANCI Z KILKU KRAJÓW EUROPY POMAGAJĄ PIELGRZYMOM
W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się odprawa dotycząca zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie z policjantami reprezentującymi 6 europejskich państw. Mundurowi mają za zadanie wspierać pielgrzymów w punktach informacyjnych w okolicy Jasnej Góry. Służbę pełnią w swoim narodowym umundurowaniu, co ułatwi pielgrzymom rozpoznanie policjanta ze swojego kraju.

Dzisiaj, 28 lipca 2016 r., około 6.00, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa policjantów z 6 europejskich państw przygotowująca ich do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie. Zaraz po odprawie policjanci z Czech, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Rumunii przejechali do Częstochowy, by w okolicach Jasnej Góry wspomagać pracę polskich policjantów.

Mundurowi pełnią służbę w punktach informacyjnych dla pielgrzymów, wspierając i służąc radą w kilku językach. Służbę pełnią w swoim narodowym umundurowaniu, co ułatwi pielgrzymom ich rozpoznanie.

Policjanci kiedy przyjechali do Częstochowy wspólnie z polskimi stróżami prawa odwiedzili częstochowskie Centrum Operacyjne i Centrum Prasowe, gdzie mieli okazję zapoznać się z głównym ośrodkiem dowodzenia i koordynacji służb podczas zabezpieczenia uroczystości w Częstochowie. Naszych kolegów z innych krajów zainteresowała sprawna współpracą i koordynacja wszystkich służb podczas tak ogromnego przedsięwzięcia.

Po zakończonych działaniach w Częstochowie mundurowi wrócą do Krakowa, gdzie zabezpieczać będą Światowe Dni Młodzieży. Wsparcie międzynarodowe policjantów koordynuje Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

Data dodania artykułu: 2016-07-29
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u