SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kraków pamięta o Powstaniu Warszawskim
W tym roku obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o 17.00, w godzinie „W” zawyją syreny. W naszym mieście odbędzie się szereg wydarzeń upamiętniających największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się w Krakowie uroczystości przypominające to ważne wydarzenie. Organizatorami obchodów są: Światowy Związek Żołnierzy Okręg Małopolska, Prezydent Miasta Krakowa oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

W poniedziałek, 1 sierpnia o godzinie 17:00, czyli w godzinie „W” rozpoczynającej 72 lata temu Powstanie w Krakowie zawyją syreny alarmowe.

O godzinie 17:05 rozpocznie się msza w Bazylice Mariackiej. Msza zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych za jej wolność. Bezpośrednio po niej, o godzinie 18:30 rozpoczną się uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Jana Matejki. Wezmą w nich udział Żołnierze Wojska Polskiego. Po zakończeniu uroczystości na uczestników będzie oczekiwał autobus, który przewiezie ich do Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila”.

W Muzeum Armii Krajowej przewidziane jest zwiedzanie wystawy zdjęć pt. „Powstanie Warszawskie okiem SylwestraBrauna”, wykład „Liberator spod Łysej Góry” oraz odbędzie się premiera filmu „Wspomnienia z czasów Powstania”.

Z okazji 71. rocznicy Powstania Warszawskiego budynki miejskie będą udekorowane flagami państwowymi. Prezydent Miasta Krakowa apeluje do mieszkańców, aby w podobny sposób uczcili tę ważną rocznicę.

Data dodania artykułu: 2016-07-31
Autor artykułu: www.krakow.pl
stat4u