SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda po ŚDM: doskonała organizacja
Światowe Dni Młodzieży i wizyta Papieża Franciszka były niezwykłym przeżyciem – mówi wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania, który gościł w Krakowie i w Brzegach podczas ŚDM – Niezwykły entuzjazm młodych ludzi i ich energia, możliwość modlitwy wspólnie z Papieżem Franciszkiem i wreszcie doskonała organizacja całego przedsięwzięcia na długo pozostaną w mojej pamięci.

Wojewoda Piotr Jania dodaje, że ŚDM były ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym, a służby wywiązały się z tego zadania w sposób wzorowy.

- Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) były przygotowane w taki sposób, że wszyscy byli bezpieczni - podkreślała w podsumowującej wydarzenie konferencji Beata Szydło. Premier dziękowała instytucjom i służbom zaangażowanym w organizację ŚDM, a także uczestnikom wydarzenia, duchownym, wolontariuszom oraz polskim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów. Szefowa rządu dziękowała także młodym ludziom, którzy zjechali do Krakowa z całego świata, polskim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów oraz wolontariuszom: „Młodzież z całego świata wyniosła niesamowite piękne wrażenia z pobytu w Polsce właśnie przez pryzmat mieszkania, bycia, znajomości, poznania polskich rodzin. To, jak ciepło zostali przyjęci, to ogromna zasługa Polaków” – oceniła premier. Dodała przy tym, że młodzież uczestniczyła w Polsce w wielkim święcie radości, religijnym święcie młodości, pokazała, że wartości, które związane są z wiarą, z Kościołem, są dla niej najważniejsze

Data dodania artykułu: 2016-08-03
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u