SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,JORDANKI NOWYM CUDEM POLSKI?
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu walczy o tytuł Nowego Cudu Polski. To już 6. edycja popularnego plebiscytu czasopisma National Geographic Traveler.

Jesteśmy przekonani, że Polska jest najfajniejsza. Dlatego przez cały rok szukamy miejsc niebanalnych, magicznych, nowo powstałych albo takich, w które tchnięto drugie życie. I to właśnie je nominujemy w szóstej edycji plebiscytu „Siedem nowych cudów Polski” – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska i National Geographic Traveler.

Czasopismo zaproponowało 32 obiekty. Czytelnicy wybiorą 7 z nich. Dlaczego warto głosować na Jordanki? W magazynie czytamy: „Obok tego budynku trudno przejść obojętnie: zaprojektowana przez Hiszpana Fernanda Menisa połamana bryła gmachu w efektowny sposób łączy różne style. Jest tu nieco autorskich odniesień do typowego dla Torunia ceglanego gotyku, ale też sporo inspiracji naturą. W niesamowitych wnętrzach kryją się dwie sale koncertowe, scena plenerowa i zaplecze konferencyjne”.

Poza toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym o tytuł walczy m.in. interaktywna wystawa Hydropolis we Wrocławiu, planetarium EC1 w Łodzi, rynek w Zamościu, Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Emigracji w Gdynii, gdański Teatr Szekspirowski, Puszcza Białowieska oraz mural Opowieść śródecka w Poznaniu. Nominowane jest także Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

Głosowanie odbywa się przez internet na stronie www.7cudow.national-geographic.pl. Potrwa do 31 sierpnia 2016.

Data dodania artykułu: 2016-08-03
Autor artykułu: www.torun.pl
stat4u