SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PIELGRZYMI RUSZĄ W DROGĘ
W czwartek, 4 sierpnia 2016 r. wyruszy 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę.

Toruńskie grupy dołączą do pielgrzymów, którzy 1 sierpnia wyruszyli z Działdowa i Lubawy, 2 sierpnia - z Nowego Miasta Lubawskiego, Grudziądza i Wąbrzeźna i 3 sierpnia - z Brodnicy. O godz. 6.00 Biskup Toruński odprawi w katedrze śś. Janów nabożeństwo w intencji pielgrzymki. Po nim tradycyjnie wzdłuż ul. Kopernika uformuje się kolumna marszowa i pątnicy wyruszą przez most drogowy na pielgrzymkowy szlak, odprowadzani przez duchowieństwo, władze miasta i województwa. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Maryja”.

Z Torunia wyruszą: Grupa Biała (Parafia pw. Chrystusa Króla, przewodnik: ks. Adam Czerwiński), Grupa Żółta (parafia pw. św. Józefa, przewodnik: o. Maciej Ziębiec ), Grupa Niebieska (parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, przewodnik: o. Michał Gawryluk) i Grupa Brązowa - św. Alberta (przewodnik: ks. Przemysław Badaczewski).

Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 12 sierpnia i jak w ubiegłych latach będą uczestniczyć we wspólnej Eucharystii dziękczynnej o godzinie 17:00.

Data dodania artykułu: 2016-08-04
Autor artykułu: www.torun.plstat4u