SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Odznaczenia i awanse
Z okazji Święta Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się dziś 4 sierpnia uroczyste wręczenie zasłużonym policjantom odznaczeń państwowych i resortowych oraz nadanie aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnienia wręczył Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Podczas uroczystości wojewoda w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Pawła Spychały złożyli zasłużonym funkcjonariuszom i pracownikom policji życzenia oraz wręczyli powołania na wyższe stopnie służbowe. Wyróżniających się mundurowych uhonorowali medalami „Za Długoletnią Służbę” i „Za Zasługi dla Policji” oraz złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami „Zasłużony Policjant”. Wręczono także nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorową służbę czterem funkcjonariuszom.

Z okazji Święta Policji na wyższe stopnie służbowe awansowało w całym województwie 1184 policjantów, Prezydent RP przyznał 39 medali "Za Długoletnią Służbę", natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał 55 odznak „Zasłużony Policjant”.

Data dodania artykułu: 2016-08-05
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u