SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta wicepremiera Matusza Morawieckiego w Opolu
Mówimy jednym językiem, patrzymy w tym samym kierunku – mówił do przedsiębiorców wicepremier Mateusz Morawiecki, który gościł w Opolu. Spotkanie z przedstawicielami opolskiego biznesu było jednym z cyklu spotkań, do jakich doszło w stolicy regionu w ramach konsultacji tzw. „Planu Morawieckiego”.

Innowacyjność, wysokie marże, proste procedury to droga do sukcesu, rozwoju biznesu i wzmocnienia gospodarczego. Chodzi oto abyśmy byli dostawcami, a nie poddostawcami usług, możemy promować odnawialne źródła energii, ale takie, które oparte są o rodzimą myśl technologiczną – zapewniał wicepremier. Spotkanie odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, przedstawiając przedsiębiorców mówił ,że to wyjątkowi, kreatywni i fantastyczni ludzie z głowami pełnymi pomysłów.

Wicepremier wizytę złożył też w Famecie – opolskiej firmie, która w pracy wykorzystuje największą i najnowocześniejszą na świecie frezarkę.

Wizyta premiera Morawieckiego w Opolu rozpoczęła się natomiast od spotkania z samorządowcami, podczas którego przedstawił strategie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju dla regionu. Chodzi o to, by tworzyć klimat na rzecz rozwoju przedsiębiorczości – zapewniał.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas tego spotkania podkreślał, że wsparcie dla rodzimego biznesu jest niezwykle ważne, bo to zdecydowanie przełoży się na stabilność polskich samorządów.

Data dodania artykułu: 2016-08-08
Autor artykułu: www.opole.pl
stat4u