SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wiceminister Jarosław Zieliński na Święcie Policji w Krakowie
Chylę czoła przed fachowością i zaangażowaniem wszystkich funkcjonariuszy wraz z ich dowódcami - powiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, podczas święta Policji w Krakowie. Wiceminister podziękował też mundurowym za ich wysiłek włożony w zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży.

Uroczystość, która zorganizowana została na Wzgórzu Wawelskim rozpoczęła się od mszy świętej w intencji policjantów. Nabożeństwo odprawił biskup polowy wojska polskiego Józef Guzdek.

Funkcjonariusze z garnizonu małopolskiego podczas święta otrzymali awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia państwowe. 32 funkcjonariuszy otrzymało wyższe stopnie w korpusie oficerów starszych. Za szczególne zasługi w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego 37 policjantów dostało Odznaki Zasłużony Policjant.

Wiceminister Jarosław Zieliński wspólnie z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, komendantem głównym policji wręczyli podziękowania funkcjonariuszom, którzy pełnili służbę podczas Światowych Dni Młodzieży. - Jestem dumny z tego powodu, że polskie państwo i polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zapewniły to bezpieczeństwo w tak wysokich standardach wszystkim uczestnikom ŚDM – powiedział Jarosław Zieliński. Wiceminister zaznaczył, że doświadczenia zdobyte podczas zabezpieczenia tego dużego wydarzenia będą analizowane, a także w razie potrzeby przekazywane policjantom z innych krajów.

Data dodania artykułu: 2016-08-09
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u