SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowe centrum obsługi klienta dla Nowego Opola
Centrum Usług Publicznych to innowacyjny projekt realizujący misję administracji przyjaznej, efektywnej, skutecznej oraz otwartej dla mieszkańców Opolszczyzny. Jego innowacyjność polega m.in. na wspólnym świadczeniu usług przez administrację samorządową, podatkową oraz celną

Na terenie po byłej FSO ul. Ozimska/Plebiscytowa powstanie budynek, w którym mieścić się będzie centrum obsługi klienta dla mieszkańców Opola. W tym JEDNYM miejscu będą mogli załatwić wszelkie urzędowe sprawy.

W perspektywie nowego Opola i większej liczby mieszkańców istnieje potrzeba zcentralizowania wielu usług w jednym miejscu. Realizacja wyłonionej w konkursie koncepcji pozwoli podnieść poziom usług publicznych świadczonych mieszkańcom przez administrację publiczną. Ulokowanie w jednym miejscu wielu instytucji obsługujących mieszkańców ułatwi dostęp i załatwienie spraw, co będzie sprzyjać efektywnej i przyjaznej obsłudze mieszkańca. Nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja – dogodna dla mieszkańców – w sąsiedztwie ścisłego centrum i w pobliżu głównych arterii miasta. Jednym z elementów projektu ma być duży parking w bezpośrednim sąsiedztwie.

Nowe Centrum Usług Publicznych ma też spowodować spadek kosztów, jakie obecnie ponosi Urząd Miasta, który musi wynajmować biura na terenie Opola. CUP zapewni dostępność do wielu usług publicznych i instytucji w jednym miejscu co będzie sprzyjać realizacji idei sprawnej, efektywnej i przyjaznej obsługi mieszkańca. Pierwszym krokiem do powstania CUP był konkurs architektoniczny, jaki miasto we współpracy z Izbą Skarbową zorganizowało przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich – Oddział w Opolu.

W skład CUP będą wchodzić dwa odrębne budynki biurowe administracji samorządowej i rządowej połączone w przyszłości łącznikiem na poziomie sal obsługi klienta. Planowana całkowita powierzchnia użytkowa zespołu budynków ma wynosić ok 18 tys.m2, gdzie będzie zatrudnionych ok 600 pracowników.

Konkurs wygrała firma Heinle, Wischer und Partner Architekci Sp. z o.o. z Wrocławia.

Data dodania artykułu: 2016-08-10
Autor artykułu: www.opole.pl
stat4u