SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dożynki Diecezjalne w Rokitnie
W Rokitnie odbyły się Dożynki Diecezjalne (15 sierpnia) podczas których Wojewoda Lubuski podziękował rolnikom za trud i poświęcenie. Uroczystości w Rokitnie rozpoczęły się od porannego nabożeństwa prowadzonego przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników

W południe odbyła się msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, celebrowana pod przewodnictwem i z homilią biskupa pomocniczego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryka Wejmana. Podczas kazania skierowanego do przedstawicieli środowisk rolniczych, ks. bp Henryk Wejman odniósł się do trudu pracy na roli oraz jego znaczenia symbolicznego w życiu codziennym oraz podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i apelował o wrażliwość serca na potrzeby innych.

Wielkie uznanie i podziękowania usłyszeli rolnicy od wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka. – Dożynki należą do pięknych tradycyjnych spotkań, które służą wspólnej modlitwie i budują poczucie przynależności do wspólnoty diecezjalnej. – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. – Pragnę podziękować wszystkim lubuskim rolnikom, którzy zajmują się uprawą pól i hodowlą zwierząt za trud i poświęcenie. Składając wyrazy szacunku życzę wielu Bożych łask i sprzyjających warunków do prowadzenia działalności. – podkreślił wojewoda.

Oprócz przewidzianych nabożeństw uczestnicy dożynek diecezjalnych mogli zwiedzać teren Sanktuarium oraz ogrody rokitniańskie znajdujące się na jego tyłach.

Data dodania artykułu: 2016-08-18
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u