SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda z wizytą w Skwierzynie
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przyjmując zaproszenie Burmistrza Lesława Hołowni, odwiedził Skwierzynę. W czasie wizyty wojewoda rozmawiał na temat planów infrastrukturalnych gminy, spotkał się również z Prezesem Szpitala im. R. Śmigelskiego w Skwierzynie oraz Dowódcą Garnizonu skwierzyńskiej Jednostki Wojskowej.

Wizyta Wojewody Lubuskiego w Skwierzynie rozpoczęła się w Urzędzie Miejskim, gdzie Władysław Dajczak spotkał się z Burmistrzem Skwierzyny Lesławem Hołownią. Wojewoda zapoznał się z planami infrastrukturalnymi gminy. Została przestawiona prezentacja gospodarcza Gminy Skwierzyna oraz wizualna przebudowa Rynku Miejskiego.

Po spotkaniu w magistracie wojewoda wizytował inwestycję pn.: „Przebudowa nawierzchni ulicy Rynek wraz z przebudową i rozbudową ulicy Niepodległości o miejsca parkingowe”. Następnie udał się na miejsce budowy nowego mostu w Skwierzynie wraz z mostem objazdowym przez rzekę Wartę.

Wojewoda spotkał się również z Prezesem im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie Zbigniewem Benetą. Wspólnie odwiedzili oddziały szpitalne, rozmawiano o funkcjonowaniu placówki oraz służbie zdrowia w gminie.

Następnie odbyło się spotkanie z Dowódcą Garnizonu ppłk. Dariuszem Stróżewskim na terenie Jednostki Wojskowej – 35. Skwierzyńskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej.

W ramach wizyty Wojewoda Władysław Dajczak odwiedził również Zespół Edukacyjny w Skwierzynie.

Data dodania artykułu: 2016-08-19
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u