SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zrób przelew życia
Z okazji zbliżającego się Dnia Straży Miejskiej, łódzcy strażnicy miejscy organizują akcję honorowego oddawania krwi. W piątek 26 sierpnia w godz. 8-11.30 na Pasażu Shillera, wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się jako honorowy dawca krwi i szpiku (w obu przypadkach obowiązuje ta sama procedura) oraz oddać krew.

Korzystając z okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich łodzian, aby zrobili przelew życia. Pod takim właśnie hasłem przebiegać będzie tegoroczna akcja krwiodawstwa. W tym roku chcemy zebrać jak najwięcej krwi dla naszej koleżanki Eweliny, która walczy z chorobą. Może będzie to dla Państwa okazja do przełamania strachu, jakiejś wewnętrznej bariery i przekonanie się do oddawania krwi, bo jest to naprawdę bardzo ważne - powiedziała przedstawicielka Straży Miejskiej Joanna Prasnowska.

- Akcja, która odbędzie się w przyszły piątek jest też po to, aby krwiodawstwo promować. Zachęcamy łodzian do aktywnego uczestnictwa. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek od 18 do 65 roku życia, ważący minimalnie 50 kg. Cała procedura poboru krwi trwa ok. godziny od momentu rejestracji do oddania krwi - dodał Marek Marusik, przedstawiciel Straży Miejskiej.

Tego typu akcje nie są niczym nowym dla łódzkich funkcjonariuszy. Już od kilku lat są organizowane przez funkcjonujący w Straży Miejskiej Klub Honorowych Dawców Krwi, zrzeszający 30 członków aktywnie oddających krew. Wielu z nich to zasłużeni krwiodawcy, posiadający brązowe, srebrne i złote odznaczenia.

Data dodania artykułu: 2016-08-23
Autor artykułu: www.uml.lodz.pl
stat4u