SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Photon w Pałacu
10 polskich startupów zaprezentuje się przed Prezydentem RP Andrzejem Dudą, ambasadorami, przedstawicielami spółek Skarbu Państwa, venture capital i Aniołami biznesu. Wystąpienia będą miały formę krótkiej prezentacji firmy i realizowanego projektu. Wszystko to w ramach wydarzenia Startupy w Pałacu.

Wśród 10 innowacyjnych przedsiębiorstw jest także Photon Entertainment, firma stworzona przez młodych inżynierów związanych z Politechniką Białostocką: Marcina Jokę, Michała Boguckiego, Krzysztofa Dziemiańczuka, Michała Grzesia i Macieja Kopczyńskiego. Ich projekt to Photon, robot edukacyjny pomagający dzieciom w nauce programowania. Photon ewoluował: od pomysłu studenckiego do firmy, która chce działać na rynku międzynarodowym. Ten młody białostocki startup w ostatnich dniach maja zadebiutował na platformie crowfundigowej Kickstarter. Podczas 35-dniowej kampanii pomysł studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej kwotą 52 829 dolarów wsparły aż 322 osoby z różnych krajów! Tu warto podkreślić, że cel podstawowy, czyli zebranie 35 tysięcy dolarów, został osiągnięty w ciągu zaledwie 5 dni!

To wyjątkowe wyróżnienie, nie spodziewaliśmy się, że dostaniemy zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego i będziemy mogli się tam zaprezentować. Takie rzeczy nie zdarzają się zbyt często! - mówi Marcin Joka. Warto dodać, że Politechnika Białostocka jest partnerem merytorycznym projektu PHOTON.

Spotkanie zostało zaplanowane na wtorek, 13 września. Oprócz PHOTONA zaproszone zostały m.in. Migam - platforma zajmująca się tłumaczeniami na język migowy tekstów i filmów oraz tłumacz języka migowego on-line czy Silvair - umożliwiający prostą konfigurację, sterowanie, zarządzanie infrastrukturą oświetleniową oraz przesyłanie danych zbieranych w tej infrastrukturze.

Inicjatorem spotkania jest Fundacja Startup Poland.

Więcej o tym wydarzeniu: http://startuppoland.org/startupy-w-palacu-znamy-10-startupow-ktore-wystapia-13-wrzesnia-w-sali-kolumnowej/

Data dodania artykułu: 2016-08-26
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u