SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta ministra Andrzeja Piotrowskiego na terenie województwa lubelskiego
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii Andrzej Piotrowski, który specjalizuje się w temacie odnawialnych źródeł energii, w ramach wizyty na terenie województwa lubelskiego odwiedził Lubelski Urząd Wojewódzki.

Podczas wykładu dla przedstawicieli życia gospodarczego oraz przedsiębiorców, wiceminister podkreślił, że kluczowym kierunkiem rozwoju sektora energetycznego w Polsce jest tworzenie systemu, który będzie w stanie odpowiedzieć na potrzeby, które można przewidzieć, ale też spełni swoją funkcję w przypadku trudniejszego do przewidzenia zapotrzebowania. W odniesieniu do klastrów energetycznych, Minister Piotrowski zaznaczył, że należy je postrzegać jako związki przedsiębiorców i administracji, które będą w stanie realizować zarówno cele gospodarcze jak i społeczne. Natomiast podczas dyskusji z przedsiębiorcami, podkreślił znaczenie zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii oraz wskazał na konieczność dyskusji na ten temat zwłaszcza w kontekście indywidualnego potencjału każdego z regionów.

W planie pobytu Ministra Andrzeja Piotrowskiego na Lubelszczyźnie ujęto również wizyty w Tomaszowie Lubelskim, Zamościu i Nieliszu.

Data dodania artykułu: 2016-08-27
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u