SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo uczniów
Jak co roku, wraz z pierwszym dzwonkiem przed wybranymi krakowskimi szkołami pojawią się patrole straży miejskiej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przez pierwsze dwa tygodnie września będą pełnić służbę w rejonach placówek oświatowych oraz towarzyszyć dzieciom i młodzieży w bezpiecznym dojściu do szkoły.

Strażnicy przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia kontrolowali stan przejść dla pieszych, sygnalizatorów świetlnych, barierek, łańcuchów oddzielających chodniki od jezdni oraz boisk i placów zabaw w rejonach krakowskich szkół. Tak wyglądał pierwszy etap akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Etap drugi – to dbanie o bezpieczeństwo uczniów podczas ich drogi do i ze szkoły. Akcja potrwa do połowy września. Funkcjonariusze pomogą najmłodszym w przechodzeniu przez jezdnię, będą również reagować na przypadki nielegalnego parkowania pojazdów w pobliżu szkół. Akcja ma wyeliminować sytuacje, w których auta ograniczają widoczność, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

W ramach dalszych działań, strażnicy we wrześniu i październiku będą prowadzić w klasach pierwszych szkół podstawowych zajęcia, na których przypomną dzieciom podstawowe zasady zachowania na drodze.

Data dodania artykułu: 2016-08-31
Autor artykułu: www.krakow.pl
stat4u