SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pierwsze efekty programu Rodzina 500+
Wpływ rządowego programu Rodzina 500+ w kontekście rozpoczynającego się roku szkolnego 2016/2017 oraz podsumowanie czterech miesięcy funkcjonowania świadczenia dla rodzin były głównymi tematami konferencji prasowej wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz wojewódzkiego kuratora oświaty Marka Gralika.

Rządowy program Rodzina 500+, zdaniem wojewody kujawsko-pomorskiego, przynosi już pierwsze pozytywne efekty co zostało docenione w ostatnim raporcie Banku Światowego. Ostatni raport Banku Światowego mówi o tym, iż dzięki rządowemu programowi Rodzina 500+ obniży się poziom skrajnego ubóstwa polskich rodzin. Uważamy to za nasz duży sukces.

Mikołaj Bogdanowicz odniósł się także do negatywnych ocen rządowego programu, które pojawiały się w ostatnim czasie. Nie zgadzamy się z niesprawiedliwymi ocenami polskich rodzin jakoby wykorzystywały te środki w sposób niewłaściwy (…) uważamy, że dzięki tym środkom rodziny mogły wyjechać na wakacje. Dla niektórych rodzin był to pierwszy wyjazd - mówił wojewoda.

Dodatkowe środki finansowe jakie w tym roku otrzymały rodziny w ramach programu Rodzina 500+ pomogły kujawsko-pomorskim rodzinom w trakcie przygotowań do nowego roku szkolnego. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu rodzice w tak wyraźny sposób poczują wsparcie państwa przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Jest to zasługa bez wątpienia programu Rodzina 500+ - mówił wojewódzki kurator oświaty Marek Gralik.

1 września wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbędzie się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Tego samego dnia odbędą się uroczystości nadania imienia ppor. Marka Uleryka Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół w Dziewierzewie. Uroczystości swoją obecnością uświetni Para Prezydencka - Pan Andrzej Duda z Małżonką.

Data dodania artykułu: 2016-09-02
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u