SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,"Przed nami jeszcze wiele osiągnięć"
Jak wyglądają treningi? Jak zaczęła się ich przygoda ze sportem? Jak poradzić sobie z silnymi emocjami w sporcie? Między innymi z takimi pytaniami zmierzyły się medalistki z Rio de Janeiro Marta Walczykiewicz i Monika Michalik, które na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna spotkały się dziś z urzędnikami z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Cieszę się, że mam okazję osobiście pogratulować paniom sukcesu na igrzyskach olimpijskich w Rio. Emocje, które wyzwoliła pań walka o medale, udzieliły się chyba każdemu kibicowi - mówił wojewoda wielkopolski. Zwrócił też uwagę na to, że sukcesy zawodniczek mogą przyczynić się do wzrostu popularności kajakarstwa i zapasów wśród juniorów.

Marta Walczykiewicz pochodzi z Kalisza. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy oraz tegoroczną wicemistrzynią olimpijską. Monika Michalik, która jest zawodniczką sekcji zapaśniczej Grunwaldu Poznań, to multimedialistka mistrzostw Europy, czterokrotna medalistka mistrzostw świata i zdobywczyni brązowego medalu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w kategorii do 63 kg w stylu wolnym

Data dodania artykułu: 2016-09-02
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u