SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent Zdanowska kpi z mieszkańców? - komentarz radnego Marcina Zalewskiego
Podpisany wczoraj ( 1 września) aneks do umowy z wykonawcą prac przy Dworcu Fabrycznym w Łodzi był wyczekiwany od co najmniej półrocza. Niemniej jednak skala prac pozostałych do wykonania oraz ostateczny termin ich zakończenia zapisany na grudzień 2017 roku jest ogromnym zaskoczeniem. Mimo, że we wrześniu zeszłego roku władze Miasta w osobie Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej zarzekały się przed kamerami, że termin uruchomienia Dworca przesunięty na koniec sierpnia 2016 jest niepodważalny i ostateczny.

Dziś widzimy, że powyższe zapowiedzi były jedynie próbą zakłamania rzeczywistości. Niezliczona ilość konferencji prasowych Urzędu Miasta Łodzi podczas których przekazywano kolejne terminy ukończenia prac zapewniając przy tym o wykonywaniu prac zgodnie z przyjętym harmonogramem miały na celu omamić Łodzian. Teraz można pokusić się o nazwanie tego działania jawną kpiną z mieszkańców.

Na dzień przed podpisaniem aneksu, czyli 31.08.2016 roku, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Pan Grzegorz Nita nie był wstanie przekazać radnym spójnej informacji dotyczącej prowadzonych negocjacji. Łącznie z przypuszczalnym terminem ich ukończenia.

Jedynym jasnym przekazem była informacja o przesuniętym terminie oddania dróg wokół Dworca na grudzień tego roku. Czy uda się go dotrzymać i udostępni się wreszcie drogi mieszkańcom tak by ulżyć w codziennym przemieszczaniu się po mieście? Dziś nikt nie jest wstanie uwierzyć w żadne zapewnienia, w żadne terminy... Ciekaw jestem jak wiele pieniędzy będziemy musieli dopłacić jeszcze do tej inwestycji.

Data dodania artykułu: 2016-09-02
Autor artykułu: Marcin Zalewski
stat4u