SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Chcą, by zauważyć kulturę
Rusza kolejna edycja akcji "Kultura na widoku". Tegoroczne działania potrwają do 9 października. Przedsięwzięcie realizowane od 2014 roku przez Fundację Legalna Kultura jest skierowany zarówno do tych, którzy dopiero będą odkrywać kulturę. Ale także dla wszystkich, którzy obcują z nią od dawna. Poza tym organizatorzy przekonują, że kultura pochodząca z legalnych źródeł jest na wyciągnięcie ręki.

Ogólnopolski projekt gości w Olsztynie trzeci raz. W poprzednich latach w publicznej przestrzeni można było natknąć się na specjalne, multimedialne regały. W tym książkę lub muzykę będzie można pobrać po zeskanowaniu kodu QR z plakatu. Można to także zrobić po wejściu na stronę internetową projektu. Dotychczas odnotowano ponad 6,3 mln wejść na stronę akcji.

W zasobach do dyspozycji użytkowników jest ponad 1,1 tys. multimedialnych treści. To filmy, muzyka, książki, gry, wirtualne spacery po muzeach świata. Wśród nich m.in. muzycy, których koncert niedawno można było usłyszeć w olsztyńskim amfiteatrze, czyli Zbigniew Wodecki z Mitch&Mitch i ich płyta "1976: A Space Odyssey". Poza tym w roku Krzysztofa Kieślowskiego przygotowano specjalną 16 filmów twórcy. Można też wirtualnie wybrać się na wystawę do National Gallery w Londynie.

Plakaty z poszczególnymi dziełami i kodami QR są dostępne od czwartku (1 września) w holu na parterze ratusza przy pl. Jana Pawła II 1 oraz w bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38.

Data dodania artykułu: 2016-09-05
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u