SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków oraz Konferencja z okazji 20-lecia ratownictwa wodnego w KSRG
W dniach 6-7 września 2016 r. na jeziorze Pile w Bornem Sulinowie odbyły się XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków organizowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

W Mistrzostwach rywalizowało 105 najlepszych strażaków – nurków z 24 drużyn PSP i OSP z Polski oraz z Czech, Niemiec i Bułgarii.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej i trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji drużynowej przewidziano nagrody regulaminowe w postaci pucharów oraz okolicznościowych dyplomów.

Zwycięzcami w konkurencji indywidualnej zostali:

I miejsce – Adam Markiewicz, reprezentujący PSP woj. łódzkiego,
II miejsce – Karol Subdarzewski, reprezentujący PSP woj. wielkopolskiego,
III miejsce – Marcin Krzycki, reprezentujący OSP woj. zachodniopomorskiego.

Zwycięzcami w konkurencji drużynowej zostali:

I miejsce – drużyna reprezentująca PSP woj. podkarpackiego,
II miejsce – pierwsza drużyna reprezentująca PSP woj. łódzkiego,
III miejsce – druga drużyna reprezentująca PSP woj. łódzkiego.

Oficjalnego zakończenia Mistrzostw dokonał przedstawiciel komendanta głównego PSP st. bryg. Tomasz Naczas – zastępca dyrektora Biura Szkolenia.

W trakcie trwania Mistrzostw odbyła się również konferencja z okazji 20-lecia ratownictwa wodnego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Zaproszeni prelegenci prezentowali historię ratownictwa wodnego w KSRG, aktualne nowości oraz współpracę z jednostkami zagranicznymi. Wręczono również Dyplomy Komendanta Głównego PSP osobom zasłużonym dla rozwoju ratownictwa wodnego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.

Data dodania artykułu: 2016-09-10
Autor artykułu: st. sekc. Tomasz Kubiak/mswia.gov.pl
stat4u