SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Policjanci z Suśca rozpoczęli pracę w nowym posterunku
Minister Mariusz Błaszczak w ramach wizyty w województwie lubelskim wziął udział w oficjalnym otwarciu kolejnego posterunku Policji. Tym razem do użytku została oddana jednostka w Suścu, leżącym nieopodal Tomaszowa Lubelskiego.

Posterunek w Suścu nie jest jednostką odtwarzaną, ale tworzoną od nowa. Wcześniej w obiekcie pozostającym w trwałym zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie funkcjonował Rewir Dzielnicowych Wydziału Prewencji. Z wnioskiem utworzenia posterunku wystąpił wójt gminy Susiec, który potrzebę utworzenia jednostki zgłosił w ramach ogólnopolskich konsultacji dotyczących map zagrożeń bezpieczeństwa.

- Otwarcie posterunku to rezultat konsultacji społecznych. Wierzę, że posterunek będzie służył poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, a policjanci będą mieli satysfakcję ze służby pełnionej w tutejszej jednostce – powiedział podczas uroczystego otwarcia minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA zapowiedział także, że w przyszłym tygodniu w województwie lubelskim zostanie uruchomiona mapa zagrożeń bezpieczeństwa, która do tej pory funkcjonowała w formie pilotażu w trzech garnizonach: stołecznym, podlaskim i pomorskim. Na mapie mieszkańcy będą mogli wskazywać miejsca, w których ich zdaniem występują zagrożenia. Zgłoszenia będą weryfikowane przez policjantów, co pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa obywateli.

Data dodania artykułu: 2016-09-13
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u