SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,XV Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym
W środę (14.09.2016r.) w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie XV Otwartych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.

Organizatorzy przygotowali konkurencje obejmujące pozorowane zdarzenia medyczne. Zadania mają na celu m.in. sprawdzenie zasad postępowania z pacjentami wymagającymi natychmiastowej pomocy medycznej, być może również nabycie umiejętności postępowania z cudzoziemcami w związku z falą migracji w Europie.

W Mistrzostwach weźmie udział 45 zespołów, w tym 3 ekipy z województwa podlaskiego: 2 z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej WSPR w Białymstoku oraz 1 z WSPR SP ZOZ w Suwałkach.

Konkurencje dają możliwość uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach i uzyskania 8 punktów edukacyjnych dla ratowników medycznych w ramach doskonalenia zawodowego.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Minister Zdrowia, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Uzdrowisko Supraśl, Prezydent Miasta Białegostoku, oraz ZPRM SP ZOZ.

Ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Mistrzostw odbędzie się w sobotę (17.09.2016r.) o godzinie 10:30 w Domu Ludowym w Supraślu.

Data dodania artykułu: 2016-09-16
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u