SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,1050 km na 1050-lecie Chrztu Polski
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w Sztafetowym Rajdzie Rowerowym „ 1050 km na 1050-lecie Chrztu Polski”, który odbył się w Strzelcach Krajeńskich. Wojewoda wraz z samorządowcami przejechał 27 kilometrów.

Sztafetowy Rajd Rowerowy „ 1050 km na 1050-lecie Chrztu Polski” to kolejna inicjatywa, która ma uczcić rocznicę Chrztu Polski. Podczas rajdu pół tysięcy uczestników przejechało 39 rund, co złożyło się w sumie na 1053 kilometry. Władysław Dajczak wraz z samorządowcami przejechał trasę Strzelce Krajeńskie- Bronowice- Sokólsko-Bobrówko- Lubicz- Lipie Góry- Czyżewo- Strzelce Krajeńskie.

- To wspaniała inicjatywa. Cieszę się, że oprócz wszystkich oficjalnych uroczystości i obchodów, mogliśmy świętować w sportowym stylu- mówił Wojewoda Lubuski.

Sztafetowy Rajd Rowerowy zakończono plenerową mszą świętą oraz piknikiem na strzeleckich plantach. W programie rodzinnego festynu były m.in. występy Górkowianek, Full of Grace i Kamila Grabowskiego; pokaz gaszenia pożarów, prezentacja sprzętu wojskowego oraz koncert orkiestry dętej.

- To wydarzenie ma nie tylko ogromny walor historyczny, ale również promuje zdrowy styl życia co jest w dzisiejszych czasach niezmiernie ważne- podkreślił Władysław Dajczak.

Organizatorami rajdu byli: Parafia św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich, FSD Sport oraz Strzelecki Klub Rowerowy „Strzelec” .

Wydarzenie patronatem objęli : Wojewoda Lubuski, Biskup Zielonogórsko-Gorzowski, Starosta Strzelecko-Drezdenecki, Burmistrz Strzelec Krajeńskich oraz TVP 3 Gorzów Wielkopolski.

Data dodania artykułu: 2016-09-19
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u