SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podsumowanie wojewódzkiego etapu zawodów "Dzielnicowy Roku"
W imieniu wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, II wicewojewoda Mariusz Trepka wziął udział w uroczystym zakończeniu wojewódzkich eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku”.

Podczas spotkania wicewojewoda Trepka pogratulował wszystkim laureatom konkursu. Podsumowano także śląski etap zawodów i wręczono najlepszym dzielnicowym nagrody, które zostały przekazane między innymi przez wojewodę Jarosława Wieczorka. Najlepszym dzielnicowym okazała się w tym roku sierż.szt. Anna Mazurkiewicz. Drugie miejsce trafiło natomiast do st.sierż. Marcieja Praskiego, a trzecie - do sierż.szt. Damiana Ciecierskiego. Zdobywcy dwóch pierwszych lokat reprezentować będą województwo śląskie w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się za miesiąc w Szkole Policji w Katowicach.

Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku” składają się z trzech części - na poziomie Komend Miejskich i Powiatowych Policji, wojewódzkim i ogólnokrajowym. W tym roku do drugiego etapu przystąpiło 62 mundurowych – po dwóch z 32 komend Policji województwa śląskiego. Przed uczestnikami zostały postawione trzy zadania – symulacja przyjęcia interesanta, strzelanie oraz test wiedzy.

Dzielnicowi to szczególny rodzaj funkcjonariuszy Policji. Z uwagi na realizacje swoich zadań w obrębie dzielnic i osiedli, dbają oni o porządek w najbliższym otoczeniu obywateli i mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w lokalnych społecznościach. Do ich zadań należy m.in. prowadzenie zleconych rozpoznań, ściganie sprawców czynów zabronionych oraz kontrola przestrzegania prawa. Są to osoby znajdujące się najbliżej mieszkańców, łączące Policję ze społeczeństwem. Różnorodność zadań dzielnicowych wymaga ciągłej nauki i doszkalania, co czyni ten zawód jeszcze trudniejszym.

Data dodania artykułu: 2016-09-23
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u