SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szefowa MEN w Bystrzycy Kłodzkiej – spotkanie z przedstawicielami oświaty
Zachęcam całe środowisko oświatowe do aktywnego włączenia się do dyskusji na temat zaprezentowanych projektów ustaw – powiedziała w poniedziałek minister edukacji. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotkała się przedstawicielami oświaty z terenu powiatu kłodzkiego.

Rozpoczynamy konsultacje społeczne projektów ustaw o zmianach w systemie edukacji. Zapraszam całe środowisko oświatowe do wyrażenia swojej opinii i zdania na temat proponowanych przez nas rozwiązań. Każdy głos w dyskusji jest dla nas bardzo ważny – mówiła szefowa MEN.

W spotkaniu udział wzięli nauczyciele, dyrektorzy szkół i lokalni samorządowcy. Głównym tematem dyskusji była reforma systemu edukacji oraz zakres zmian zaproponowanych w projektach ustaw. W piątek zostały one skierowane do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

W swoim przemówieniu, minister edukacji podkreśliła, że jednym z czynników proponowanych przez MEN zmian w systemie oświaty jest przede wszystkim niż demograficzny, a także diagnoza obecnego stanu liceów ogólnokształcących.

– Edukacja w szkole ponadgimnazjalnej została praktycznie skrócona do dwóch lat. Wprowadzenie gimnazjów i przedłużenie o rok nauki według tego samego programu nie pozwoliło wyrównać szans edukacyjnych młodzieży z różnych środowisk – podkreśliła minister Anna Zalewska.

Szefowa MEN przypomniała też, że ogłoszenie projektów ustaw zostało poprzedzone wielomiesięcznymi spotkaniami, debatami i rozmowami, które odbyły się w całej Polsce. Minister Anna Zalewska przekazała również uczestnikom spotkania informację o najistotniejszych zmianach jakie nastąpią w przyszłym roku szkolnym 2017/2018.

Data dodania artykułu: 2016-09-26
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u